wtorek, 24 lipca 2012

O hijabie słów kilka


Hijab - to chustka którą noszą muzułmanki tak twierdzi większość osób, jednak hijab to nie tylko chustka... Hijab to cały ty , to na co patrzysz, co słuchasz, co robisz, jak się ubierasz (unikamy krótkich i obcisłych ubrań ).
Przed załorzeniem hijabu powinniśmy się dokładnie zastanowic czy aby na pewno jesteśmy na to gotowi, ponieważ hijab to nie zabawa, Nie można go jeden dzień nosić, a drugi nie... jak juz postanowimy włożyć hijab to nie ma odwrotu. 


"Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet. I niech one nie stąpają tak, aby było wiadomo, jakie ukrywają ozdoby. Nawracajcie się wszyscy do Boga, o wy, wierzący! Być może, będziecie szczęśliwi!" (24:31)


Jednak należy pamiętać że jak nie mamy możliwości noszenia chustki ( tak jak np. ja ) to nie musimy jej nosić to nie jest najważniejsza rzecz. Oczywiście że w hijabie czujemy się bezpieczniej bo chroni ona od złych spojrzeń. Najważniejszą rzeczą są filary islamu : modlitwa, wiara, post... Kiedyś nadejdzie taki czas gdy będe mogła włorzyć hijab Inshallah :) No więc jeżeli nie mamy możliwości noszenia chustki to starajmy się zakrywać nasze ciało unikając krótkich spódniczek czy koszulek. Potem powoli krok po kroku zmieniajmy naszą garderobę na coraz to luźniejsze ubrania by móc dokładnie zakryć kształty naszego ciała :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz